grsail.com

Herbata: Metody kulturowego parzenia herbaty, Porady

Kultura herbaty w Japonii

Jak obejrzeć piękny japoński ceremonii herbaty, zdajesz sobie sprawę, że herbata to nie tylko napój, do tej kultury. Kultury herbaty w Japonii jest aktem prawie religijnym i wielu ludzi, którzy starają się stworzyć idealne ceremonia herbaty wspomnieć Zen jak aspekty ceremonii parzenia herbaty.

Podczas parzenia i picia pyszne filiżanka herbaty jest ważne, istnieje kilka innych aspektów ceremonii herbaty, które powinni otrzymywać równe ostrożność i rozwagę. Aby skonfigurować pokój tak, że można trzymać japońskiej ceremonii herbaty, należy:

  • Znajdź spokojnej okolicy, w domu i usunąć wszystkie obce przedmioty. Nie chcę żadnych drobiazgi czy zabawki zaśmiecanie pokoju. Prawdziwa japońska herbaciarnia jest pusty wszystkiego, ale z ognia, poduszki podłogowych i dzieła sztuki. Jednak możesz dostosować ceremonii nieco i podgrzewania wody w kuchni. W ten sposób, można użyć mały stolik w miejsce na ognisko.
  • Rozważyć zawieszania zasłony oddzielenie powierzchni herbaty od reszty pomieszczenia.
  • Wybierz jeden kwiat umieszczenia w prostym wazonie i umieścić go na stole obok imbryku. Jeżeli nie masz jeszcze ulubionego dzieła sztuki w pokoju, wybrać i powiesić kawałek dla swoich gości, aby cieszyć.

Picie herbaty w Anglii

Kiedy myślisz o herbacie, pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy jest królowa Anglii. Jak wypić rano filiżankę ulubionej mieszanki, zdecydujesz, że chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak ten kraj, że jest tak małe i tak wpływowa na świecie stworzył taką miłość do tego wspaniałego napoju. Jak zacząć swoje badania, jesteś w szoku, aby odkryć, że ta pasja do herbaty nie zaczyna się aż Wielkiej Brytanii zdecydował, że chciał właścicielem New York, który był kolonią holenderską nazywany New Amsterdam. Herbata była bardzo popularna tam i połączenie zdobywania kolonii miłośników herbaty i powstanie angielskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej pomógł herbaty w Wielkiej Brytanii zwyczaj naprawdę startu.
Picie herbaty w Anglii jest nadal popularną rozrywką. Brytyjskie miłośników herbaty zazwyczaj piją ich ulubiona herbata czarna łączy z wieloma mleka i mają mnóstwo kalorii traktuje wysokie, aby przejść z ich napojów. Bułeczki z gęstą śmietaną lub ciastka są często podawane w ciągu dwóch tradycyjnych przerw herbaty, które są określane jako drugie śniadanie i podwieczorek. Dla ludzi, którzy nie mogą podjąć się przerwę popołudniową herbatę o czwartej, podwieczorek o szóstej był kiedyś bardzo popularny. Dziś, większość ludzi po prostu na obiad zamiast podwieczorek, który zawierał dość obfity wybór jedzenia.

Przepis herbata indyjska

Jak podjąć satysfakcjonujące łyk ulubionego Darjeeling mieszanka herbaty, czujesz cały swój stres i zmęczenie odsączenie. Jesteś pewien, że są zadowoleni, że ktoś zdecydował się na tę szczególną mieszanka herbaty, ale są nieco ciekawi indyjskiej herbaty receptury. Jak dostać się do Indii handlu herbaty?

Kiedy Wielka Brytania podbił Indie, nikt nie zorientował się, że jednym z największych eksportu w końcu się herbaty. Jednak połączenie odkryciu rodzimych roślin herbaty i decyzji Wielkiej Brytanii o wstrzymaniu East India Company z konieczności wyłączną kontrolę nad wywozem herbaty w Indiach wykonane firma zdecyduje się produkcji herbaty w Indiach. W końcu ktoś postanowił posadzić herbatę Darjeeling, Indie i urodził meadowy smak mieszanka herbaty Darjeeling.

Aby zaparzyć filiżankę herbaty Darjeeling, należy ogrzewać wodę do około 200 stopni Celsjusza i pozwala liści herbaty do strome dla dwóch minut łagodnym herbaty. Jeśli wolisz herbatę mieć silniejszy smak, pozwalają na strome przez trzy minuty.

Niektórzy ludzie uważają, że należy wzmocnić Darjeeling z innymi smakami, jak również. Dodanie soku z cytryny, sok pomarańczowy, goździki, cynamon i cukier do herbaty daje pyszne Darjeeling cios, ale to nie przytłaczają delikatny smak herbaty. Dodawanie miodu i cytryny jest dobry sposób, aby dodać więcej smaku do herbaty bez obezwładniającego jego smak.

Tajski Tea Przepis

Jeśli odwiedzić Tajlandię i poprosić o herbatę, ktoś może przekazać państwu liści herbaty, a następnie włożyć do niego jego własnych ust. Ta tradycja żucia Miang herbacianych liści, które są solone cieszą się wielu mieszkańców Tajlandii. Jednakże, istnieją inne Thai receptury herbaty, które są utworzone w sposób bardziej tradycyjny sposób. Jeśli chcesz orzeźwiający napój podczas wizyty, to po prostu trzeba wyjaśnić swój wniosek prosząc o Cha Yen, który jest pyszne Thai wersji mrożonej herbaty.

Tradycyjny napój używa bardzo tanie, bardzo silny czarnej herbaty uprawiane w Tajlandii, ale jeśli wolisz herbatę, która nie jest aż tak silna, można użyć ulubionego czarnej herbaty zamiast. Wystarczy dodać kolejną torebkę herbaty do garnka, a następnie zaparzyć herbatę, jak zwykle. Następnie dodać szklankę cukru do garnka z gorącą herbatą. Chill herbatę, a następnie wlać do miseczek wypełnionych lodem. Dodaj około cala odparowanej mleka i wypić orzeźwiającego drinka.

Jeśli nie lubisz smaku herbatę, możesz spróbować użyć pół na pół zamiast odparowanego mleka, by podnieść szklankę.

Baw się z Tea Kultury

Jak można wziąć łyk kolejnej wina w lokalnej degustacji wina, występuje do ciebie, że chociaż jesteś ciesząc pobierania próbek tak wielu różnych win, byłbyś bawisz jeszcze jakbyś siedział w domu z filiżanką herbata i niektóre z twoich ulubionych importowane brytyjskie herbatniki. Dlaczego nie baw się z kultury herbaty i rzucić wydarzenie degustacji herbaty dla znajomych i rodziny?

Aby rzucić udanej degustacji herbaty strony, należy:

  • Zainwestuj w miniaturowych porcelanowych filiżanek. Choć może służyć "strzały" herbaty w małych kubków plastikowych, doświadczenie będzie bardziej przyjemne, kiedy ludzie mogą pić herbatę w tradycyjnej porcelany, zamiast. Aby znaleźć tanie miniaturowych filiżanek, sprawdź w sklepie z zabawkami. Niektóre zestawy porcelany herbata dla dzieci powinny być dostępne.
  • Upewnij się zaprezentować szeroką gamę herbat i pozyskać jakieś miłośników kolega herbaty, aby pomóc człowiekowi stacje więc herbata nie jest ponad parzonej.
  • Zachęcić gości do spróbować herbat, które są poza ich strefami komfortu. Coax czarny wentylator herbatę spróbować kubek czerwonej herbaty lub do smaku różnicę między tradycyjnym Orange Pekoe herbaty i stylu rosyjskim czarnej herbaty.

Rosyjski Herbata Receptura

Herbata prawdopodobnie nie jest pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy obraz Rosji. Borys i Natasza, borsht, wódki i wielu innych rzeczy są związane z tym dużym kraju północnym, ale niewiele osób myśli o herbacie. Jednak Rosjanie zaczęli picia herbaty się na dobre w 1700 i opracowała specjalną rosyjskiej herbaty przepis, że ludzie w nowoczesnej Rosji nadal cieszyć.
Jednym z popularnych Rosyjska herbata jest rosyjski pole. Ta herbata mieszanka powinna być przesiąknięta 200 stopni Celsjusza wody na około trzy minuty. Pić go w tradycyjnej rosyjskiej sposób, dodać plasterek cytryny do kubka. Następnie umieścić kostki cukru w ​​ustach, trzymając go w miejscu, z zębami. Pij herbatę, pozwalając cytryny i cukru, aby dodać smaku, jak przepływa gorąca ciecz nad nimi.

Dla prawdziwego rosyjskiego doświadczenia w warzeniu piwa herbata, musisz parzyć liści herbaty w bardzo małej ilości wody przez co najmniej pięć minut, tworząc specjalny koncentrat nazwie herbata istotą. Istotą może być przesiąknięta tak długo, jak 24 godzin. Łyżeczkę zatężono następnie umieszcza się w szklanej i gorącej wody, które gotowano oraz w Samowar dodaje się do szkła, aby utworzyć gotową herbatę.