grsail.com

Granat Sok: Zdrowe i pyszne

Można było zaobserwować butelki soku z granatów na półce w sklepie spożywczym. Sok z granatów często kosztuje więcej niż inne soki i nie jest tak dobrze znany na Zachodzie. Jednak, wyśmienity smak tego soku i jego liczne korzyści zdrowotne, aby sok z granatów na pewno warto poznać.

O Granatu

Granat jest popularne owoce w niektórych krajach Bliskiego Wschodu i jest silnie wzrosła w tym regionie i na Morzu Śródziemnym. Korzyści dla zdrowia i pyszny smak tego owocu zyskują uznanie w Stanach Zjednoczonych, gdzie jest zazwyczaj w sezonie jesienią i zimą.

Granat ma grubą powłokę zewnętrzną, która jest czerwonawy kolor. To może być małe jak pomarańcza lub tak duże jak grejpfruty. Jeść owoc granatu, najpierw wyciąć go otworzyć z nożem i zobaczysz arils, czy osłonek nasion, które są w kolorze czerwonym. W arils mają pyszne słodko-kwaśny smak. Pochodzą one zamknięte w białej skórce, które ludzie zwykle usunięcia.

Możesz sok z 700 lub tak arils z granatu i pić sok równinę. Trzeba będzie kilka dużych granaty do szklankę soku. Niektórzy rozcieńczonego soku z wodą tak, że nie jest on tak zatężono. Perska kultura, gdzie granatu Pierwszy pochodzi, gotuje z soku z granatów, mieszanie go w popularnej lokalnej gulasz nazwie fesenjan, który jest wykonany z kurczakiem i spożywane z ryżem.

Składniki odżywcze i korzyści zdrowotne soku z granatów

Granat jest dobrym źródłem ryboflawiny, niacyny, tiaminy, witaminy C, fosforu i wapnia. Przeciwutleniacz zdolność granatu jest nawet silniejsze niż w zielonej herbaty i czerwonego wina. To sprawia, że ​​sok z granatów skuteczny w profilaktyce raka, zapobiegając uszkodzeniom komórek przed wolnymi rodnikami. Przeciwutleniacze w soku z granatów również anti-aging korzyści dla skóry.

W jednym badaniu wykazano, że sok z granatów jest skuteczna w obniżaniu poziomu cholesterolu, że utlenianie prowadzi się utwardzaniu tętnic. Zmniejsza uszkodzenia naczyń krwionośnych. Wysoka zawartość witaminy C w granatu działa również przed zapaleniem. To przyczynia się do zmniejszenia świszczący oddech w astmatyków. Również, jeśli czujesz zimno na zbliżający się, pije sok z granatów powinien pomóc utrzymać chłód w zatoce.

Granatu Znane jest również być użyteczne w leczeniu robaków w przewodzie pokarmowym. Jeśli masz infekcję pęcherza, sok z granatów może być przydatne, aby przyspieszyć powrót do zdrowia. Granatu Znane jest również dobre kojącego wrzodów w gardle i jamie ustnej. Niektóre holistyczne praktyków również przepisać go w kapsułkach wzmocnić dziąsła.

Niektóre sklepy spożywcze prowadzić gotowy sok z granatów. Do największych zalet, chcesz pić świeży sok. Możesz sok z granatów u siebie w sokowirówkę. Albo, rozciąć granatu i umieścić arils w ustach kilka na raz, aby wyodrębnić sok. Następnie można wypluć nasiona lub żuć i połykać je jako dobre źródło błonnika. Można również eksperymentować z mieszaniem sok z granatów do gulaszu jeśli lubisz słodko-kwaśny smak.