grsail.com

Gdzie Czy Trufle rosną?

Gdzie Czy Trufle rosną?


Trufle są grzyby, które jest pożądane dla smakoszy przez szefów kuchni z całego świata, ale można się zastanawiać, gdzie trufle rosną i co powoduje, że jest tak drogie?

Trufle: Przysmaki

Pomimo dzieląc tę ​​samą nazwę jak przemiły traktuje cukierków, trufle, które są nagrodą wielu kucharzy ma nic wspólnego z czekolady.

Trufle są grzyby jadalne, które jest wysoko cenione i poszukiwane. Jest to rarytas, który powoduje, że ceny trufli się w setkach zakresie dolarów za gram do nawet najczęstszych odmian. W przeciwieństwie do innych grzybów trufli znajduje się pod ziemią, a to ma szczególny rodzaj truflowym myśliwego, który był tradycyjnie świnia, ale jest powszechnie psa dziś.

Trufla została polować i spożywane przez setki lat. Pisemne odwołania do trufli pojawiły się tak długo, jak również; były one przedmiotem pisma Sokratesa i były nawet wspomniane w Biblii. Zostały one tajemnicą składnikiem wielu wysokiej klasy dania we Francji i Włoszech.

Gdzie Trufle rosną?

Jeśli chodzi o trufli wiele kulinarnych ekspertów pod uwagę jedynie dwa rodzaje dopuszczalne: czarnej trufli i biały. Te dwie odmiany podstawowe, jak wszystkie inne, rosną pod ziemią, ale biorąc pod uwagę ich unikalny charakter to symbiotyczny zbyt uproszczony odpowiedź.

Regiony w Białej Truffle

Biała trufla, na przykład, jest najczęściej znajduje się we Włoszech w pobliżu Alba w regionie Piemont, gdzie psy i świnie są używane, aby je zlokalizować. Mają również znajduje białego trufla w części Chorwacji i Istrii. Rodzaje trufli znalezionych w Chorwacji i regionie Piemont są najczęściej znaleźć z dębów, ale także z drewna bukowego i leszczyny.

Regiony na czarnej trufli w

Czarne trufle są równie cenione (jeśli nie bardziej) jak włoski białej trufli. Czarna trufla jest wyłącznie w symbiozie z drzewa dębowego w regionie Perigord Francji. Mniej więcej 45% czarnej trufli upraw znajduje się we Francji, a konkretnie w południowo-wschodniej części kraju. Hiszpania jest także domem dla czarnej trufli wraz z małymi wzorców wzrostu we Włoszech, w Chorwacji i Słowenii.

Inne rodzaje czarna trufla znajdują się w całej Europie, w tym chińskich trufli, które łatwo eksportowane do Stanów Zjednoczonych w miejsce drogich trufli. Trufla letnia jest również czarne trufle znaleźć w północnych Włoszech, w części Zjednoczonego Królestwa.

Choć nie na równi ze standardu złota trufli chińskiej, latem i te znajdujące się w Chorwacji i Piemontu są wciąż bardzo poszukiwane. Teksturę i smak są różne w różnych odmianach, ale wydają się być bardziej ostry i silny niż bardziej powszechnie akceptowanych trufli. Są również tańsze od przemysłu preferowane trufli we Francji i we Włoszech.

Podczas gdy świat kulinarne debat supremację pomiędzy białym trufli we Włoszech i czarnej trufli Francji, trufla Pacyfiku jest skradanie w backdoor. Ten Oregon trufla jest prawie połowę kosztów jego europejskiego odpowiednika, mimo że ma smak i konsystencję, która jest bardzo podobna.

Dla zbierania Trufle

Biorąc pod uwagę, symbiotycznej rodzaju trufli, to ma sens, że rosną one w okresie, w którym rosną drzewa związane z nimi. Trufla jest sezonowe grzyby z różnym modele wzrostu w zależności od różnych Trufla i jej ojczystym kraju. Różnorodność chorwacki, na przykład, jest bardziej powszechne w okresie jesieni, podczas gdy tradycyjne czarne trufle z Francji i białe trufle z Włoch zobaczyć większość ich wzrostu od 1 grudnia do końca stycznia.

Rosnące Trufle w domu lub w handlu

Jest wielu ludzi, którzy próbują zarobić na odpowiedzi na "gdzie trufle rosną" pytanie, starając się rozwijać je w domu, w ich podwórkach lub piwnicach. Niestety, ze względu na ich unikalne symbiotycznej charakteru, to jest prawie niemożliwe. Spółki handlowe próbują również, ale z o tych samych wyników. Do tej pory nie odnotowano żadnych naprawdę udane próby uprawy je w wysokości rynkowej na rynku detalicznym. Aż do tego dnia przybywa spodziewać górę dolara do tej rzadkiej grzyby jadalne.