grsail.com

Dlaczego mój kot wymiotuje?

Dlaczego mój kot wymiotuje?


Kiedy widzisz swoją normalnie zdrowy kot wymiotuje, jest powodem do niepokoju. Kot może rzucić się na wielu powodów, z których niektóre są do przewidzenia i innych, które mogą wymagać podróż do weterynarza. Kluczem do poznania, jak dbać o zwierzę, które właśnie wyrzucane jest, aby zrozumieć, co jest normalne, a co nie.

Przyczyny Koty Rzucanie się

Jeśli twój kot został włosowych wymiotowała i trawę, nie ma powodu do niepokoju. Kot jedzą trawę, aby pomóc mu rzucić się włosy, które zebrały się w brzuchu z uwodzeniem, ponieważ nie jest łatwo przyswajalne. Jest to zazwyczaj łatwo dostrzec tego rodzaju wymiocin, ponieważ zielona trawa kot zjadł jest widoczny.

Oto niektóre z innych powodów, kot może zwymiotować, a to będzie wymagało pomocy medycznej:

 • Pasożyty jelitowe
 • Zapalna choroba jelit
 • Ostre zapalenie macicy - zakażenie macicy
 • Zapalenie otrzewnej
 • Przewlekła niewydolność nerek
 • Niedoczynność tarczycy
 • Spożycie trujących roślin lub innych substancji
 • Panleukopenii
 • Choroby wątroby i nerek

Rodzaje Wymioty

Jeśli obserwuje się kot rzuca się i nie jest hairballs lub trawy, nie może być bardziej poważny powód. Dostępne są następujące typy wymioty scenariusze, które są powszechne w kotów.

 • Stała wymioty: kot będzie wymiotować niemal nieustannie, a ciecz jest klarowna i pianką. Może to być spowodowane przyjmowaniem trawy wyeliminować kule włosowe, ponieważ trawa może podrażniać błonę śluzową żołądka. Kot może już wrzucony trawę wcześniej, ale jego żołądek jest wciąż irytuje. Inną przyczyną może być zepsute jedzenie od jedzenia. Jeśli wymioty nie przestaje w ciągu 24 godzin, a nie towarzyszy biegunka, szukać opieki medycznej dla zwierzęcia.
 • Sporadyczne wymioty: kot wymiotuje raz na jakiś czas w ciągu kilku dni lub tygodni. To nie jest zawsze związane z jedzeniem (koty, które przejadania wkrótce po może wymiotować ich jadłem). Kot, który wymiotuje sporadycznie może się apatyczny i zmęczony, zaniedbania pielęgnacyjne i tracą zainteresowanie jedzeniem. Może to być oznaką pasożytów jelitowych, chorobami wątroby lub nerek, ostre zapalenia macicy lub ciężkich kłębków sierści. Wszystkie te scenariusze wymagają wizyty lekarza weterynarii dla prawidłowej diagnozy.
 • Krwawe wymioty: Jednym z najbardziej przerażających miejsc dla właściciela kota jest pojawienie się krwi w wymiocinach zwierzęcia. Jeśli wymioty przypomina fusy, wziąć zwierzę natychmiast do weterynarza, ponieważ może on ponieśli obrażenia wewnętrzne.
 • Wymioty kał: zwierzę wymiotuje kałem najczęściej ma poważne obrażenia wewnętrzne lub ma zakaźnego zapalenia otrzewnej kotów. Zwierzę może mieć również utrudnienia w jego przewodzie pokarmowym.
 • Wymioty robaki: zwierzę wymiotuje robaki ma pasożytów wewnętrznych. Jest to często obserwuje się u kociąt. Nadanie kociaka dawkę dla dorosłych kotów Wormer powoduje bardzo silny ból u zwierzęcia. Jeśli nie masz pewności co do prawidłowego dawkowania dla kociaka, zabrać go do weterynarza na właściwą opieką.

Opieki nad Wymioty Cat

Jeśli masz chorego zwierzęcia, które mogą potrzebować opieki ekspertów, utrzymać go ogranicza się do jednego pokoju, tak aby można go obserwować. Jeśli masz dużą klatkę, która ma mnóstwo miejsca na polu łóżku i ściółki, może to być najlepsze miejsce, aby utrzymać kota temporarily.A zwierząt, które zostały wymioty często może się odwodnić szybko. Jest to szczególnie prawdziwe kociąt i starszych kotów. Wizyty lekarza weterynarii może być wymagane wcześniej niż 24 godziny, jeśli zwierzę stało się bezwładne i apatyczne. Zwierząt, w tym stanie będzie wymagać płynów dożylnych, tak szybko, jak to możliwe, aby pomóc mu przetrwać.

Zwierzęta, które są często wymioty powinien ich jedzenie wstrzymana do czasu wymioty ustępują. Jeśli zwierzę ma uporczywe wymioty, nawet po jego jedzenie zostało wstrzymane na 12-24 godzin, powinien być zabrany do weterynarza na badania.Jeśli kiedykolwiek wątpliwości co do stanu swojego zwierzęcia, skorzystać z pomocy lekarskiej. Zawsze lepiej jest, aby zaważyć na ostrożności, niż czekać, aż stan osiągnęło etap alarmowy. Szybki telefon do weterynarza może być wszystko, co potrzeba, aby uratować życie swojego zwierzaka.

,