Definicja Curriculum

July 23

Definicja Curriculum


Podobnie jak wiele słów definicja programu jest subiektywne, zwłaszcza w kręgach Homeschool. Definicja używasz powinny być oparte na własnych przekonań, a także przyjętej definicji dla państwa.

Etymologia i Definicja Curriculum

Słowo nauczania pochodzi od łacińskiego słowa currere, czyli "do uruchomienia kursu". To samo łacińskie słowo, że kariera pochodzi. Program nauczania jest rozumiana jako kierunek studiów, co pozwala studentowi po nim, dopóki nie zakończy się z wyścigu.

W 1918 roku John Bobbitt, znany pedagog i pisarz dnia, zdefiniowany program jako przebieg działań, doświadczeń i badań, że wszystkie dzieci muszą odnieść sukces dorosłych.

Słowo program nauczania jest zazwyczaj rozumiana plany lekcji, książki i inne zasoby potrzebne do promowania nauki. W ramach tej definicji są tysiące indywidualnych interpretacji. Jak homeschool rodzic trzeba mieć szeroką wiedzę o tym, jak program nauczania jest określony w danym stanie, ponieważ będzie dokonać zmian w wymogach dotyczących homeschooling dziecko.

Rodzaje Curriculum

Jak można sobie wyobrazić, z tak wielu różnych definicji programu istnieje wiele rodzajów, jak również.

Książki tekstowe

Wielu rodziców, zwłaszcza tych po program jak Beka czy Bob Jones, opierają się na podręcznikach do nauczania ich dzieci. Książki te mają na ogół krótkie rozdziały informacji, a następnie serię pytań lub działań, aby pomóc dziecku zapamiętać informacje przedstawione.

Zawarte w kategorii podręczniki są również skoroszytów. Są to książki, które uczeń napiszę i są najczęściej stosowane w podstawowych gatunkach.

Fiction Books

Czy fikcja uznać program nauczania? Wielu rodziców czuje, że tak. Fiction oparty na historii pozwala studentowi identyfikować z postacią, która jest reprezentatywna dla okresu historycznego badane. Niektóre przykłady dobrych powieści historycznych są:

 • Seria American Adventures
 • Seria amerykańskich dziewczyn
 • Znak Beaver
 • Lew z Guard nami
 • Książki GA Henty

Sonlight Curriculum jest dobrym przykładem firmy, która korzysta historyczną fikcję w programie nauczania.

Kino

Filmy dokumentalne, a nawet programy telewizyjne mogą być używane jako programu. Jeśli student studiuje około 1960 roku, pokazują, jak Cudowne lata może być pomocny w tym pomógł mu zrozumieć kulturę i społeczeństwo, jak myśli w tej dekadzie. On będzie zorientować się z problemów, z opiniami, które były popularne, a sposób ludzie myśleli w tym czasie.

Gry

Choć może nie myśleć o grach jak program nauczania, mogą być bardzo skuteczne narzędzia do nauki ortografii, matematyki i innych przedmiotów w zabawny sposób.

 • Scrabble uczy pisowni i słownictwa, a także matematyki z sumowania punktów.
 • Monopoly uczy się o pieniądze, budżetowania i nawet procentach.
 • Szachy pomaga strategii nauczania i umiejętności myślenia.
 • Cukierki działki uczy kolorów i umiejętności społecznych, takich jak na zmianę.
 • Wgłębienia i Drabiny uczy liczenia.

Istnieje wiele gier, które mogą być użyte jako część dobrze zaokrąglone programu nauczania. Gry planszowe to tylko niektóre z możliwości. Zastanów gier komputerowych i wideo, jak również.

Pole Podróże i wywiady

Dziecko uczy w różny sposób za pomocą wszystkich zmysłami. Wyjazdy terenowe do muzeów i innych miejsc, które odnoszą się do tematu uczonego może pomóc dzieciom zrozumieć informacje na głębszym poziomie. Podobnie wywiad z ekspertem w dziedzinie może pomóc uczeń ma głębsze wiedza i zainteresowanie tematem badane.

Zabawki

W przedszkolu i aż do wczesnych elementarnych lat, zabawki może być ważną częścią programu nauczania. Udawana gra pomaga dzieciom doświadczyć różnych sytuacji, w bezpiecznym środowisku. Zabawki, które powinny być częścią programu nauczania w pierwszych latach życia są:

 • Kukiełki
 • Ubierz okno
 • Lalki
 • Bloki

Inne rodzaje Curriculum

Gdy definicja programu jest szeroka, a koperty niczego który przyczynia się do nauki, to prawie wszystko może być traktowane jako część programu nauczania. W szkole gotowania, książka kucharska, mogą być uznane za program nauczania, ale trzepaczka można uznać za program nauczania, jak również.

Sprawdź u państwa

Przed zdefiniować program dla własnych studentów skontaktować się z stanie zobaczyć, co oficjalna definicja jest. Wiele państw posiada szerokie widoki, ale niektóre mają bardzo wąską definicję tego, co program jest i jak powinien być realizowany. Lepiej sprawdzić ze stanem przed rozpoczęciem, niż dowiedzieć się później, twój program nie będzie przyjęty oficjalnie. Można znaleźć większość informacji potrzebnych do stanu na stronie internetowej Stowarzyszenia Obrony prawne Homeschool.

Program może być subiektywna definiowania, ale opłaca się mieć pewność, że Twoja definicja jest zgodna z prawem Twojego kraju.

Powiązane artykuły