grsail.com

Czy Roses lub Piwonie droższe?

Czy Roses lub Piwonie droższe?
Czy róże mniej lub bardziej kosztowne?

Jedno pytanie może być przy planowaniu kwiatów w ceremonii ślubnej jest "róże i piwonie są droższe?" Podczas gdy chcesz mieć najbardziej wspaniałe kwiaty dostępny, może mieć także ścisły budżet do naśladowania dla swoich kwiatów zakupów.

Okoliczności

Na ogół, peonies są droższe niż róż. Nie zawsze jest to jednak wypadku, ponieważ może się znacznie różnić w zależności od wielu czynników.

Sezon

Piwonie notorycznie krótkie sezony jest w rozkwicie. Niektórzy ludzie czują, że to sprawia, że ​​te kwiaty jeszcze bardziej wyjątkowy niż ich fizyczne piękno, a to sprawia, że ​​są popularnym wyborem wśród narzeczonych i stajennych.

Róże są powszechnie dostępne i dlatego są często tańsze kupić w okresach poza sezonem niż piwonie może być. Sezon, w którym odbywa się ślub ma ogromny wpływ na koszt kwiatów dla bukiet, boutonnieres i dekoracje. Z tego powodu, pary na budżet powinien porozmawiać z kwiaciarni ślubu, aby dowiedzieć się, które kwiaty są rzeczywiście w sezonie i łatwo dostępne w dniu ślubu.

Zapytaj kwiaciarni "Czy róże lub piwonie droższe w sezonie, gdy jesteśmy ślub?" To proste pytanie można zapisać pary całkiem sporo pieniędzy.

Typ

Nie ma ani jednego gatunków róż i piwonii. Podczas gdy jeden rodzaj róży może być bardzo powszechne i tanie, rzadki gatunek może być trudniejsze do znalezienia, a zatem droższe niż bardziej popularny rodzaj peony.Take pod uwagę rzadkość konkretnego róży lub piwonii chcesz na swój ślub. Nie ma bezwzględnej zasada, co do których kwiat jest droższe, zwłaszcza kiedy pary zagłębić się w sferę poszukiwanie rzadkich gatunków albo kwiat.

Kolory

Oba róże i piwonie są naturalnie występujących kolorów, które można zapierające dech w piersiach i dramatyczne. Większość par ma konkretny kolor lub zestaw kolorów dla kwiatów ślubnych, czy kolor rzeczywiście występuje naturalnie z kwiatami one use.The koszt kwiatów wzrasta kiedy pary pragną rzadkie kolory lub zażądać syntetycznych kolorów zmian dopasować kolory ślubnych. Ten dodatkowy koszt może zmienić dynamikę bukiet, co inaczej tanie róże bardziej kosztowne niż piwonie. Oczywiście, koszt tak już drogiej piwonii rośnie wykładniczo, jeśli kolor zmiany muszą być dokonane, zwłaszcza, że ​​piwonie nie są tak obfite jak róże.

Czy Roses lub Piwonie droższe?
Bukiet piwonii proste jest piękne.

Dostępność

Kwiaty, które są dostępne lokalnie może potencjalnie tańsze niż inne kwiaty, nawet jeśli lokalnie rośnie kwiat jest zwykle dość drogie. Oznacza to, że nawet jeśli piwonie mogą zazwyczaj droższe, jeśli są one bardziej dostępne w Twojej okolicy niż róż oznacza to róże w rzeczywistości może kosztować więcej, ze względu na dodatkowe koszty związane z transportem kwiatów.

Poza nią Roses i Piwonie droższe

Chociaż prawdą jest, że budżet poglądach pary powinny mieć ogólne koszty pod uwagę, że istnieją inne kwestie, które należy uwzględnić:

  • Która para kwiat robi jak najlepiej? Jeśli masz pasję do piwonii, ale nie może sobie pozwolić na pełny bukiet piwonii, myśleć o alternatywnych, takich jak mniejszy bukiet bukiet piwonii lub rozszerzonej z innymi rodzajami tańszych kwiatów.
  • Ile kwiatów trzeba? Od piwonie są zwykle większe niż róż można uciec z wykorzystaniem mniej kwiatów bukiet piwonii niż z bukietem róż. Mniej kwiatów może skończyć oszczędzając pieniądze, mimo że ogólnie stosowane droższe kwiat.
  • Czy kwiaty naprawdę najważniejsze jest, aby skoncentrować się na? Większość par chce mieć wspaniałe kwiaty towarzyszące ich szczególny dzień, starają się nie skupiać się tak bardzo na jednego kwiatka na drugi. Pamiętaj: Możesz iść do ołtarza z kilka rzodkiewek w Twoich rękach, ale w końcu nadal zamykającej małżonkiem osoby, którą kochasz.


Róże i piwonie są droższe? Odpowiedź zależy od wielu czynników, ale pary, którzy uważają te czynniki dokładnie znajdzie się w budżecie w obsłudze rozwiązania i kwiaty kochają.