Czas na zegarki szwajcarskie

September 6

Czas na zegarki szwajcarskie
Angela pyta: "Potrzebujesz kogoś do pomocy z niektórych starych zegarków szwajcarskich mam! Franck Muller i inni do ceny "szwajcarskie zegarki były poszukiwane przez setki lat:. Uznanych za dokładność, często są dziełami sztuki, jak również. Dowiedzieć się więcej o swoich szwajcarskich zegarków i ich wartości zaczyna się, co jeszcze, jakiś podróży w czasie!

Wczesne Zegarki na rękę

Czas utrzymując to starożytna umiejętności, a ważne dla cywilizacji, które zależały od pory roku i pogody dla przetrwania. Starożytni Egipcjanie wiedzieli, jak przewidują wzrost Nilu, opartej na zrozumieniu astronomii. Grecy zaprojektował zegar wodny, a później dodał części mechanicznych podać dokładną upływ czasu. Jednak najwcześniejsze zegary mechaniczne, jak wiemy im datę, od zaledwie około 1300 AD w Anglii. Według strony internetowej zegarka Tourneau, przez 1500 ludzi należących zegarków kieszonkowych, która prowadziła przez skomplikowany system sprężyn, gojenia. Posiadanie przenośny zegar był znakiem bogactwa i uprawnienia: takie specjały, jak miecz z laski zegarki były rzadkie i poszukiwane w 16 wieku.

Zegarmistrzostwo stał się sztuką, a innowacje przyszła szybko:

  • Abraham-Louis Breguet wynalazł sposób na zegarki na dostosowanie się do grawitacji, i trzymać razem bez względu na to, jak zegarek odbyła.
  • Pierwszy zegarek został wynaleziony przez szwajcarskiego zegarmistrza około 1790, co było naprawdę "zegarek przymocowany do bransoletki" i wykonane dla kobiety. (Istnieje sugestia, że ​​królowa Elżbieta I posiadał noszenia zegarka, ale nikt nie wie dokładnie, jak to wyglądało.)
  • Zegarki na rękę były rzadkie, drogie i zbyt krzykliwe dla mężczyzn, którzy nadal wolą swoje zegarki kieszonkowe.

Ale w 19 wieku, ludzie zrozumieli potrzebę zegarek mogli spojrzeć na szybko, a to wszystko z powodu wojny i koni. Ciągnięcie zegarek z kieszeni, podczas gdy na koniu było niewygodne; patrząc na nadgarstku było łatwiejsze. Jeden producent stworzył futerał "dla" zegarek kieszonkowy (rodzaj skórzanym etui, które odbyło się zegarek na nadgarstku), ale wkrótce, zegarki były wykonane przez żołnierzy, lotników i rowerzystów.

Wielkie zegarmistrzowie

Wiele wielkich zegarmistrzów (szczególnie tych, którzy stworzyli zegarek) ustanowiło swoje przedsiębiorstwa w 19 wieku, a wśród nich:

  • Cartier (francuski) i Patek Phillipe (czeski)
  • Breitling, szwajcarski ekspres najlepiej znane z bardzo dokładnych zegarów. Założona w 1884 roku, specjalizuje się w Breitling zegarów i zegarków do użytku w nauce, sporcie i przemyśle. Byli jednymi z pierwszych, do projektowania, co znamy jako stoper, a ten zrewolucjonizował świat sportowy

Szwajcarski zegarmistrzostwo była sztuka, a kraj chronione swoją reputację poprzez zaznaczenie "Swiss made" na ruchy zegarka. Pierwsza prawdziwa konkurencja dla szwajcarskiego przemysłu zegarmistrzowskiego przyszedł od Amerykanów, którzy opanowali masowej produkcji do wszelkiego rodzaju rzeczy, w tym zegarów i zegarków. Ale Szwajcarzy nadal oferują doskonałe zegarki dla wymagających kupującego, a dzisiaj wcześnie zegarki szwajcarskie są bardzo poszukiwane przez kolekcjonerów.

Znalezienie ceny

Zegarka Rado został wykonany przez tę firmę, która została założona w 1980 roku. Franck Muller zegarki są kolekcjonerskich, dzieł biżuterii, a wraz z innymi szwajcarskich klasycznych zegarków, może być bardzo kosztowne. Oto kilka miejsc, można porównać ceny, lub wyglądają na idealne antyczne lub rocznika szwajcarski zegarek:

  • Szwajcarski Vintage Watches oferuje zabytkowe zegarki kolekcjonerskich i określając cenę, z mocy od 100 do tysięcy.
  • Chrono24 ma tysiące drobnych zegarki na sprzedaż, w tym wielu przykładów Franck Muller.
  • Bernard Watch zawiera wiele szwajcarskich zegarków, w tym przykłady z mniejszych firm z cenami z pięciu figur lub więcej.
  • Stephen Bogoff jest horologist i oferuje wiele znakomitych zegary, zegarki kieszonkowe i zegarki na sprzedaż, szwajcarskiej i inaczej.
  • Demesy zapasy zarówno nowe jak i "rynek wtórny" klasyki.

Ostrzeżenie: zawsze kupić od renomowanych dystrybutorów, ponieważ może to być łatwe dla kogoś, aby przełączyć się ruch zegarka i ponowne sprawę i ruch. Ale nie wahaj się kupić: posiadanie Swiss klasyczny zegarek to coś więcej niż symbol statusu, jest to sposób, aby cofnąć się w czasie i smak przeszłości.

Powiązane artykuły