grsail.com

Co cię nie zabije, to cię wzmocni

Stare powiedzenie "To, co nas nie zabija, czyni nas silniejszymi" jest prawdziwe. Dowodzi tego nowego badania przeprowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu w Buffalo.

& Nbsp

Co cię nie zabije, to cię wzmocni

Naukowcy przeprowadziło dużej liczby osób, która zgłosiła swoją historię całego życia niepożądanych. Wolontariusze także negatywne zdarzenia oceniane jak wpłynąć na ich charakter i przyszłe życie.

Autor badania Mark Seery ołowiu i jego koledzy odkryli, ludzie wystawieni na działania niepożądane zgłaszane lepsze zdrowie psychiczne niż inni, którzy nie doświadczają szczególną uciążliwość.

Naukowcy z definicją "przeciwności", jako zawierająca globalnego nieszczęścia, upośledzenia funkcjonalne i ogólny spadek zadowolenia z życia. Jak pokazują badania statystyczne i analizy informacji, umiarkowane przeciwności jest pomocne. Pomagają rozwijać elastyczny charakter i odporność na niekorzystne wydarzenia. Psychiki danej osoby nie może znieść presji, jeśli przeżył wysoką historię przeciwności. Jeśli nie ma praktycznie żadnej przeciwności życia człowiek nie jest przystosowany do trudności.

Badania zostaną opublikowane w następnym numerze Journal of Personality and Social Psychology.