Ciąża na 40

November 9

Ciąża na 40


Ciąża w 40 staje się coraz bardziej powszechne, jak kobiety się doczekać, aby ich dzieci w późniejszym życiu ze względu na cele kształcenia i kariery zawodowej.

Rozrodczość Długość życia

Zarówno mężczyźni jak i kobiety mają żywotność reprodukcyjnego. Jak się starzeć, nasz płodność spada. Kobiety rodzą się z wszystkich jaj będą one kiedykolwiek, podczas gdy mężczyźni nadal produkować nowe plemniki każdego dnia. Żywotność rozrodczego mężczyzny może trwać w jego 60-tych oraz 70., ale jego sperma nie może być tak zdrowe, jak to było, gdy był młodszy. Kobiety w ogóle zatrzymać uwolnienie jaja kiedy przejść przez menopauzę, ale jeszcze przed tym czasie ilość jaj ma spadki i zdrowia jaj może zmniejszyć również. Menopauza (ustanie miesiączki) występuje w wieku pomiędzy 42 i 58. Płodność u kobiet spada po 35 roku życia i nadal spada dodatkowo po 40 roku życia.

Statystyki na temat ciąży na 40

Jest możliwe, że kobieta z 40 ciążę z jej własnych jaj, ale jej szanse na samodzielnego poczęcia zmniejszyły się znacznie w porównaniu do kiedy była w jej 20s. Każdego miesiąca, kiedy menstruates, jajko jest zwolniony, ale do czasu, że jest 40, ma bardzo mało jajek, więc szanse na zajście w ciążę są niższe. Rozważ te statystyki:

 • W swoich latach 30., masz około 75 procent szans na zajście w ciążę.
 • W wieku 40 lat, masz 25 procent szans na zajście w ciążę.
 • W wieku lat 43, Twoja szansa na zajście w ciążę zmniejsza się do około 2 procent.
 • Kobiety powyżej 40 roku życia są o 50 procent bardziej lubią mieć cesarskie urodziła.
 • Istnieje 7 procent wyższe ryzyko wystąpienia cukrzycy ciężarnych po 40.
 • Poronienie ceny nawet do 38 procent.
 • W wieku 40 lat, masz szansę na uzyskanie dziecko z zespołem Downa jest jak 1 do 82

Darczyńcy jaj

Ciąża w 40 staje się jeszcze bardziej możliwości, kiedy kobieta używa jaj inną kobietą. Kobiety są bardziej narażone na zajście w ciążę w 40 z jaj dawcy. W tej sytuacji, kobieta ulegnie zapłodnienia in vitro z młodych zdrowych jaj innej. Jaja dawcy są oddawane przez kobiety w wieku 20 do kliniki płodności po przejściu testów fizycznej i psychicznej.

Jajko Zamrażanie

Kobiety rodzą się z około 300 tysięcy jaj. Co roku, od początku miesiączki tracisz około 13000 jaj rocznie. Jeśli stracisz 13000 jaj rocznie począwszy od swoich wczesnych nastolatków, będziesz miał mniej niż 25000 jaj przez czas jesteś 40. Jeśli planujesz z wyprzedzeniem, można mieć jajka ekstrakcji, gdy jesteś młody i zdrowy, aby zatrzymać je na później używać. To się nazywa bankowego jaj. Gdy jesteś gotowy, aby zajść w ciążę, można poddać się zapłodnieniu in vitro z własnych jaj. Procedura ta stanie się bardziej popularny, jak kobiety czekają już mieć dzieci.

Niosąc Term dziecko

Ciąża na 40 jest bardzo realna możliwość, albo z własnych jaj lub jaj darczyńców. Ciąża jest stanem, fizycznie i psychicznie opodatkowania, ale wiele kobiet w wieku 40 mieli zdrowe ciąże. Te wskazówki pomogą Ci mieć zdrowe ciąży i po porodzie:

 • Do lekarza od razu
 • Weź prenatalnych witamin przed ciążę
 • Zdrową dietę
 • Uzyskać dużo odpoczynku i snu
 • Ćwiczenie
 • Rozważ wszystkie badania lekarz zaleca

Nie lepszy czas

Wiele kobiet czuje się bardziej emocjonalnie i finansowo stabilnym w ich 40s. Ponieważ dziecko było takie długie czekał na błogosławieństwo, że nie może pomóc, ale ślubuję być najlepszym mama możliwe. Dziecko na pewno korzystać z doświadczeń życiowych w mama i cierpliwości.