grsail.com

Butterfly Bush

Butterfly Bush


Butterfly bush lub Buddleia davidii jest krzak kwitnienia, że pochodzi z Chin. Ta wieloletnia roślina tworzy skupiska pachnących kwiatów w kolorze fioletowym, niebieskim, różowym, czerwonym lub białym. Zgodnie z nazwą, krzak motyl motyl jest magnes, przyciągając wszystkich rodzajów motyli. To musi być dla ukwieconym ogrodzie.

Jak Grow Butterfly Bush

Rosnące Buddleia jest dość łatwe, ponieważ rozwijają się w wielu rodzajach gleb i klimatów. Te wytrwałych krzewów powodzeniem może być uprawiany w strefach 5-10. Je sadzić w pełnym słońcu na dobrze przepuszczalnych glebach. Chociaż motyl Bush bardzo dobrze radzi sobie z suszą, korzysta z dobrej warstwą ściółki.

Instrukcja sadzenia

Posadzić krzew wczesną wiosną lub jesienią. W zależności od odmiany, planują przestrzeń rośliny 5-10 metrów od siebie. Aby przygotować się do łóżka, poluzować gleby do głębokości około stóp. Mieszania w warstwie czterech cali kompostu. Wykopać dół dwa razy rozmiar puli, która jest w roślinie. Wyjmij roślinę z pojemnika i umieścić w otworze tak, że góra rootball równo z powierzchnią gruntu. Wypełnij wokół rootball i wody gruntownie.

Kwitnienie, wzrost i Przycinanie

Kwitnie pojawiają się w lipcu i nadal obficie aż do mrozów. Wiele odmian budlei kwitną na pędach więc zawsze przycinać jesienią po kwitnieniu przystanków. Ważne jest, aby usunąć martwe skupiska kwiatów, ponieważ, w przeciwieństwie do innych roślin, kwiaty nie spadnie na własną rękę. Jeśli posadzone w pobliżu okien zapach zapach będzie room.The butterfly bush cała mogą rosnąć wszędzie od 6-12 metrów wysokości i rozprzestrzenił się do 15 metrów szerokości. Niesforny, gałęzie zwisające zrobić to krzew najlepiej wyglądają w swobodnej atmosferze, a nie formalnym.

Rośliny są inwazyjne, w ciepłym klimacie zaczynają być uważane inwazyjnych chwastów w niektórych obszarach. Sadzonki Wolontariusze mogą łatwo przejąć i dusić na inne rośliny. Pamiętaj, aby podciągnąć sadzonkę, jak je znaleźć. Zazwyczaj są one hybrydyzowane i nie będzie takie same jak rośliny macierzystej.

Przyciągnięcie Wildlife do ogrodu

Podczas gdy większość ludzi myśli o motyla krzewów rośliny, aby przyciągnąć jak motyle, są inne rzeczy, które znaleźliśmy jej oprzeć. Kolibry kochają kwiaty, i są szczególnie przyciągnęły do ​​czerwonych. Pszczoły można zachęcać do odwiedzenia ogrodu z budlei w pobliżu. Istnieją inne pożytecznych owadów, takich jak biedronki, które trafią do tego zakładu i do ogrodu.

Odmiany budlei

Istnieją również ponad 200 odmian butterfly bush. Poniższa tabela zawiera opis i szczegóły na temat niektórych z nich.

Rodzaje Butterfly Bush
Nazwa Bloom Kolor Wysokość Szczegóły
Afrykańska królowa lawenda 6 ft letniej kwitnie
Dubonnet ciemny fiolet 6 ft letniej kwitnie
Fascynacja liliowy 6 ft letniej kwitnie
Sungold głęboki żółty 10 ft kwitnie wiosna / lato bardzo wcześnie
Zamek Hever fiołkoworóżowy 5 ft wczesnym latem, bardzo pachnące
Opera jasne fuschia 6 ft letniej kwitnie
Różowy Delight jasnoróżowy 8 stóp letniej kwitnie
Królewski Czerwony czerwony 6 ft letniej kwitnie
Biały Bukiet biały 6 ft bardzo aromatyczny, midsummer

Źródła

Wiele lokalnych szkółek przewozu budlei w ograniczonym odmiany. Aby znaleźć nieskończenie wiele odmian skontaktować się z kilku źródeł internetowych. Niektóre miejsca do sprawdzenia to:

  • Mountain Valley Plantatorzy
  • Natura Hills
  • Burpee

Uroda Long Term

Żywiołowego, pokrój, pachnących kwiatów, ich i ich zdolności do zachęcania przyrody do ogrodu, Buddleia davidii to doskonała roślina mieć w swoim krajobrazie. Niezależnie od tego czy korzystają z kwiatów ciętych w pięknym wazonie, lub poza okna pokryte jaskółczymi ogonami, roślina ta daje lat przyjemności przy niewielkim wysiłku.