grsail.com

Białe trufle Oil

Białe trufle Oil


Biały olej truflowy dodaje delikatny smak wielu potraw. Najlepiej stosować z dań na zimno, takich jak sałatki, chociaż może być dodawany do wielu gotowanych warzyw, makaronów i dań oraz jaj.

O White Truffle Oil

Biały olej trufla jest z oliwy z oliwek i trufli, rodzaj grzybów, które rosną w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Afryce Północnej. Istnieje wiele rodzajów trufli użytych do oliwą truflową, ale jedno najlepiej znany smakosz kucharzy jest biała trufla.

Białe trufle

Większość smakoszy kucharze uważają, że najlepsze białe trufle wywodząca się z obszaru Piemontu we Włoszech. Obszar Piemont jest w północnej tuż u podnóża Alp. Najbardziej znane trufle pochodzą z miasta o nazwie Alba, co oznacza "biały". Najbardziej ruchliwych miesięcy do sprzedaży trufli w Alba są październik i listopad, kiedy myśliwi trufla zebrać sprzedać pysznych grzybów. Białe trufle może sprzedać z $ 1000 do 2000 dolarów za funt, co czyni je bardzo drogie w zakupie całości. Kolejny dobry rodzaj białych trufli pochodzi z Oregon, w północno-zachodnich Stanów Zjednoczonych. Inne obszary, w tym Chorwacji, produkują wyśmienite trufle też.

Jak Truffle Oil Wykonane

W tradycyjnej kuchni dla smakoszy we Francji i we Włoszech, szefowie kuchni tworzyć własne oliwą truflową. Białe lub czarne trufle są bardzo cienkie plasterki i umieszczone w słoikach i butelkach najczystszej oliwy z oliwek. Ziemskie, bogate smaki trufli tchnąć oliwę i pożyczyć specjalne puryści smak znany jako oliwą truflową.

Jednak większość oleje syntetyczne są rzeczywiście trufli o smaku oliwy z oliwek. Dodatek o nazwie 2,4-dithiapentane może stworzyć podobny smak trufli w oliwie z oliwek. Wiele restauracji handlowych nawet użyć tego tani substytut, ponieważ średnia diner nie może odróżnić oleju smakoszy i oliwą truflową smakowym z 2,4-dithiapentane.

Wybierz Oleje Truffle Ostrożnie

Nie wszystkie oleje trufli są sobie równe. Prawdziwi oleje trufli, które są w rzeczywistości aromatyzowane przez grzyby się może używać czarne lub białe trufle, więc sprawdzić etykietę. Każdy nadaje jej charakterystyczny smak oliwy, a większość kucharzy wolą białą oliwą truflową na czarno. Dodatkowo do różnych typów trufle, tani marki mogą zawierać żadnej rzeczywistej trufla zapachowy w ogóle. Puryści mogą wyrazić sprzeciw, ale początkujący kucharze poszukujących niedrogiej alternatywy dla olejów drogo może używać wielu z tych tanich olejów smakowych.

Smak

Większość kucharze preferują smak białego oliwą truflową, twierdząc, że ma łagodniejszy, earthier i bardziej złożony smak niż czarnych olejów trufli. Dla wielu osób jest to po prostu kwestia preferencji. I choć puryści wolą oleje białe smakosz trufla wykonane z prawdziwymi truflami, średnia diner nie może odróżnić smaku oliwy z oliwek i rzeczywistej oliwą truflową.

Korzystanie z Truffle Oil

Kucharze polecić kilka zastosowań dla oliwą truflową. Najbardziej używać na płytkach na zimno, takich jak sałatki, a na końcu dodaje się do gotowania w celu polepszenia smaku. To jest prawie nie używany do smażenia potraw, jak pożądane trufla-smak nie przetrwać wysokie temperatury.

Opatrunki i vinaigrettes

Wiele przepisów na sosy i vinaigrettes wymagają kompleksowej, ziemistym smaku oliwą truflową. Truffle par oleju oraz z warzyw, takich jak szparagi i ziemniaki. Szczypta oliwą truflową w tłuczone ziemniaki dodaje wysublimowane smak, który jest niespotykany.

Jajka

Innym ulubionym sposobem korzystania z oliwą truflową jest jaj sezonie. Nawet proste dania, takie jak jajecznica korzystać z małej zimnica oliwą truflową. Dodać tylko trochę w celu zwiększenia smaku lub dodawać go na końcu gotowania, aby uniknąć przedłużonego ogrzewania.

Makaron, Pizza i chleb

Oleje truflowe wykorzystywane są również w celu wzmocnienia różne pieczywo i makarony. Crostini z olejem truflowym szczotkowanego błyszczy z przyjemnym smaku kryzysu i złożonego w każdym kryzysu. Codzienne żywności, takich jak pizzę można skropione oliwą truflową na dotyk smakoszy. Wiele dania z makaronu korzystać z mżawki z oliwą truflową przed podrzucając z parmezanem i ziołami.

Zakup i przechowywanie

Zakup prawdziwą oliwą truflową w sklepach spożywczych w całym kraju smakoszy lub poprzez źródeł online. Niedrogi, syntetyczne oleje o smaku trufli można znaleźć w wielu sklepach, takich jak Trader Joe i dużych supermarketów w całym kraju. Spodziewać się 8 dolarów lub więcej za butelkę truflowe olejów syntetycznych i 15 dolarów, a nawet dla prawdziwych trufli podawać olejów.

Olej truflowy należy przechowywać w ciemnym, zamkniętym pojemniku. Ma tendencję do szybkiego popsuć. Użyj oliwą truflową w ciągu kilku miesięcy od daty zakupu. Oleje Rancid lub off-degustacji należy wyrzucić, ponieważ smak nie można odzyskać po oleju zepsuł.

Przepisy

Spróbuj oliwą truflową z tych przepisów:

  • Trufla Sauce
  • Risotto
  • Gourmet Turcja Resztki