grsail.com

Białe mięso czerwone mięso vs.

Białe mięso jest kontrast z mięsa czerwonego, i określa się także jako lekki mięsa. Białe mięso może również odnosić się do lżejszego kolorowym mięsa, które pochodzi z drobiu, który jest odrębny od ciemnego mięsa drobiu. Choć dokładna definicja białego mięsa w dużej mierze zależy od kultury, czasu i miejsca, jest powszechnie zgodzili się, że białe mięso składa się z mięsa królika i kurczaka jak. Mięso, które mogą być uznane za czerwone mięso najczęściej pochodzi z mięsa baraniego dużych ssaków, jak i wołowiny. Gęsi i kaczki mogą być również traktowane jako czerwone mięso, ale zmienia się w branży. W walce między białego mięsa w porównaniu czerwonego mięsa, są plusy i minusy obu.

Mięso białe

Białe mięso jest najbardziej znany jako mięso, które jest suche, zwłaszcza w porównaniu z czerwonego mięsa. Duży punkt o białym mięsie jest to, że jego zawartość tłuszczu jest mniejsza w porównaniu z czerwonego mięsa. Mięso tradycyjnie myśleć jak o białe (takie jak cielęcina i jagnięcina nawet) zostały przekształcone w czerwonych mięs. Inną zaletą jeść białe mięso na czerwone mięso, które jest również, dlaczego eksperci zdrowia zalecają go na czerwone mięso, jest mniejsza ilość kalorii, które on zawiera. Jednak różnica między kalorii mięsa białego i czerwonego mięsa nie jest tak wielka, że ​​będzie to absolutnie zrujnować talii, jeśli zdecydujesz się zjeść czerwone mięso raz na jakiś czas.

Czerwone mięso

Czerwone mięso jest ofiarą stereotypów, które zostały przesadzone do punktu, w którym jest dziś nieco napiętnowane jako pokarm, który jest związany z rakiem i wyższej zawartości tłuszczu i kalorii. Choć problem raka zależy od tego, co studiuje obejrzysz, a wyższa zawartość kalorii nie jest dużo ponad białego mięsa, czerwone mięso ma korzyści, białe mięso po prostu brakuje. Na przykład, składniki odżywcze, cynk, żelazo, tiamina i ryboflawina (oprócz witaminy B12 i B6) pojawiają się w znacznie większe bogactwo w czerwonym mięsie. Ponadto, czerwone mięso jest doskonałym źródłem białka budowy mięśni, jak również jest najlepszym źródłem przeciwutleniaczy nazwie kwas alfa liponowy. Mimo czerwone mięso jest przedmiotem wielu badań, w których łączą się problemów zdrowotnych niż rak, jak choroby układu sercowo-naczyniowego, a nawet artretyzmu i nadciśnienia.

Który z nich wybrać

Najważniejsze jest to, że bez względu na mięso jeść, można ustrzec się przed problemami zdrowotnymi, jeśli jeść z umiarem. Choć białe mięso nie jest związany z tak wielu problemów zdrowotnych, jak czerwone mięso, to nie oferują wiele korzyści, które można uzyskać w czerwonym mięsie, takich jak witaminy i minerały. Więc jeśli chcesz dostać dawkę tych składników, należy jeść więcej czerwonego mięsa, ale czynią to w sposób, który jest jedynie umiarkowana.