grsail.com

Bezpieczeństwo żywności: Rozmrażanie żywności poprawnie

Ważne jest, że bezpieczeństwo żywności jest obserwowany, kiedy tylko rozmrażać mrożonki. Zamrażarka służy jako istotnej cechy przechowywania żywności w domu. Żywności, który nie jest przeznaczony do bezpośredniego spożycia, może być akumulowany do późniejszego użycia. Jednak odpowiednie procedury muszą być przestrzegane, gdy żywność jest pobierane z zamrażarką. Wiele chorób przenoszonych przez żywność są związane z nieprawidłowo rozmrożonych produktów spożywczych. Poniżej kilka wskazówek, w jaki sposób żywność należy rozmrażać.

Lodówka

Mrożonki mogą być przechowywane w lodówce i pozostawiono do rozmrożenia. Najlepiej jest ustawić temperaturę lodówki w 40 0 F. Jest to uważane za "bezpieczne", ponieważ nie pozwalają na patogeny kumulować się. Produkty należy umieścić w pojemniku z drobinami wody, i utrzymywano w dnie lodówki. Pomaga to zapobiec kontaminacji. Odpowiednie chłodzące przestrzeń ułatwia proces. Duże elementy, takie jak Turcja, może trwać do 5 dni. Zezwala na 4 godziny na każdy funt drobiu i 9 godzin dla każdego kilograma mięsa rozmrozić. Surowe mięso, drób, gulasze, zupy, zapiekanki, warzywa, owoce, pieczywo, wyroby piekarskie i cukiernicze mogą być rozmrażane w ten sposób. Owoce morza można rozmrozić przez noc.

Zimna Woda

Musisz wyczyścić zlew oraz przed rozmrozić. Pomaga to zapobiec kontaminacji. Umieść jedzenie w wodoszczelnym pojemniku i zanurzyć w zimnej wodzie. Woda musi być zmieniane co 30 minut aż do żywności całkowicie rozmrożone. Food rozmraża się w ten sposób zajmuje mniej czasu niż w przypadku, rozmraża się w lodówce. Metoda ta nadaje się do małych porcji mięsa i drobiu. Czas może wynosić od 30 minut do kilku godzin. Możesz rozmrażać owoce morza z zimną wodą. Jednak okład żywności muszą być zachowane, w przeciwnym razie kolor i smak maleje. Można również rozmrażać owoce i warzywa z zimną wodą.

Mikrofalowy

Jest to najszybsza metoda rozmrażania. Jednakże, jedzenie może rozpocząć gotowanie w procesie. Tworzy również hot spotów, ponieważ jedzenie może ogrzewać nierównomiernie. Użyj "Defrost" ustawienie się odwilż. Usuń okłady spożywczych z pozycji przed rozmrozić. Dla lepszej cyrkulacji ciepła, najlepiej jest pozostawić co najmniej 2 cm między bokami żywności i mikrofalowych. Regularnie Obróć potrawę tak, że nagrzewa się równomiernie. Pokarmy mogą rozmrażania w kuchence mikrofalowej to gulasze, zupy, zapiekanki i dania z makaronu.

Żywność musi być całkowicie rozmrożony przed gotować. Jednak nie trzeba rozmrażać mrożonych warzyw przed gotowania. Generalnie najlepiej jest gotować natychmiast jedzenie po jego rozmrożeniu. Wyjątkiem jest jedzenie rozmrażać w lodówce. Mięso może być przechowywany w lodówce przez okres do 4 dni; mielona wołowina i drób na nie więcej niż 2 dni. Rozmrożone owoce morza powinny być gotowane w ciągu jednego dnia. Najlepiej spożywczego na ponowne zamarzaniu, które zostały rozmrożone. Jakość żywności zmniejsza, jeśli ponownie zamrażać. Ryzyko zakażenia i choroby, również wzrasta. Nie dopuścić do rozmrożenia żywności w temperaturze pokojowej. Patogeny łatwo rozwijać się w temperaturach, które wahają się między 40 a 140 0 F 0 F. Zwiększa to prawdopodobieństwo wystąpienia chorób przenoszonych drogą pokarmową. Jednak wyjątki obejmują pieczywa, babeczki, ciasta i ciasteczka.