Badanie krwi mogę powiedzieć o naszym Oceń of Aging

June 19

Grupa naukowców z University of North Carolina opracowała specjalny test, który może określić szybkość biochemicznych starzenia się organizmu, jak odkryli specjalną p16INK4a białka. Białko pomaga określić rzeczywisty stopień związane z wiekiem zmiany w organizmie.

Badanie krwi mogę powiedzieć o naszym Oceń of Aging

Niedawno, Naukowcy odkryli również, że białko to można znaleźć w komórkach krwi i jej stężenie jest bezpośrednio związane z wiekiem, a niektóre osoby starzenia nawyki, takie jak palenie, brak aktywności fizycznej.

Opierając się na wynikach badań, naukowcy opracowali specjalną metodologię, która ma na celu określenie stężenia p16INK4a w limfocytach T. To badanie krwi pomaga ustalić biochemiczne organizmu tempo starzenia się; wskaźnik ten jest znacznie więcej informacji na medyków niż urzędnik, lub "paszport", wiekowej.

Metodologia był testowany na 170 zdrowych ochotników. Badanie krwi przeprowadzono na nich, a ponadto, zostali poproszeni o wypełnienie ankiety w celu ustalenia ich stylu życia. Badanie wykazało dyskretny związek między poziomem stężenia p16INK4a i innych markerów biochemicznych starzenia, i takich wskaźników jak: wiek, aktywność fizyczna i palenie tytoniu. Naukowcy byli zaskoczeni, że otyłość ma prawie żadnego wpływu na stężenie p16INK4a we krwi.

Powiązane artykuły