Animowane Serca graficzne

April 16

Animowane Serca graficzne


Animowana grafika serca zrobić ciekawe dekoracje na swojej stronie internetowej, szczególnie w okresie świąt, takich jak Walentynki. Poniżej kilka sposobów, aby je łatwo i jak skutecznie z nich korzystać.

Old-school Animowane Serca graficzne

Pomysł animacji jest prosty - stworzyć serię zdjęć (aka "ramek"), w którym jest pokazane podobny przedmiot w nieco innej pozycji. Pokaż te ramki sekwencyjnie, a oko widza oszukasz się do myślenia, że ​​jest to obiekt w ruchu. Wcześnie format internetowej obrazu znany jako "GIF" (skrót od Graphic Format obrazu) działa bardzo dobrze na tym. To dlatego, że GIF przeznaczone są do rysunków, a nie zdjęć, więc deweloperzy mogli utrzymać rozmiar pliku niski, a jednocześnie pokazując kilka dość jasne obrazy.

Nadal można znaleźć animowanych plików GIF w internecie, zwykle za darmo, na stronach takich jak MySpace lub Hellas Multimedia animacje. Trzy rzeczy o obrazach mogą nie pozwalają im wejść do projektu, choć:

  1. Ponieważ są one bardzo rysunki niskiej rozdzielczości, mają szorstką, postrzępione czuć do nich.
  2. W celu utrzymania mały rozmiar pliku, zdjęcia są bardzo małe - a jeśli próbował ich ponownego zaklejania, wyżej wymieniona niska rozdzielczość to, aby wyglądały jeszcze gorzej.
  3. Każdy animowany GIF jest tylko o cztery lub pięć klatek długości - czyli sama animacja jest dość nierówne. Co do zasady, mniej klatek pojawi mniej gładki ruch.

Aby dać odniesienie, filmy mają dwadzieścia cztery klatki na sekundę, oznaczać "prawdziwą" ruch - i telewizji korzysta prawie trzydzieści. Jednak zbliża się z tym wiele klatek w animowanym GIF jest żmudnym procesem.

Web 2.0 Way: Flash i DHTML

Jak postępy w ilustracjach w sieci opracowali, niektóre bardziej efektywne sposoby tworzenia animowanych grafiki serca następuje. Prawdopodobnie najbardziej powszechnie stosowane i elastyczne narzędzie byłoby Adobe FLASH, która ewoluowała od prostego narzędzia animacji w solidnej platformy programowania, na jego własne.

Krzykliwe Animacje

Istnieją dwie podstawowe wady korzystania z lampy błyskowej dla animowaną grafiką serca. Jest to, że może on być przesadą; jeśli tylko animacja, czego potrzebujesz to serce, a następnie przechodzi przez proces tworzenia aplikacji Flash, programowanie go, przesłać go i konfigurowanie swoją stronę internetową, aby pokazać to może być więcej, niż można by naprawdę chcą zajmować się.

Po drugie, nie wszystkie strony internetowe będą wyświetlane FLASH. Mimo, że ma szerokie zastosowanie (popularnych witryn takich jak YouTube polegać na nim), Flash jest również powiązany z kilkoma zagrożeniami bezpieczeństwa w sieci, a niektórzy ludzie nie zdecyduje się go zainstalować na swoim komputerze.

Można jednak znaleźć animacje Flash typu stock serc i innych rzeczy w sieci, na dość niskich cenach, a także z kilku opcji (jak czyni serca śledzić myszy po ekranie).

Dynamiczny HTML

Druga metoda wykorzystywana do tworzenia animowanych grafiki serca jest skorzystać z nowych standardów w CSS i DHTML. W sposobie tym, może być nadal animacji z serii obrazów, albo może to być jeden obraz, który jest następnie manipulować i zmieniać się w czasie w kodzie DHTML. Aby podać prosty przykład, kod może poinformować przeglądarkę, aby najpierw pokazać obraz serca w górnej części ekranu, a następnie zwiększyć pionowe położenie współrzędnych o jeden piksel każdy ułamek sekundy. To jest ta sama teoria jako animacji GIF, ale zamiast rysowania pojedynczych zdjęć, komputer działa.

DHTML nie wymaga pewnej wiedzy na temat kodowania takie jak JavaScript, ale to jest dość łatwe do nauki w trybie online. Albo można też użyć jednego z gotowych scenariuszy animacji znalezionych na stronach takich jak Fabulant.

Niezależnie od wybranej metody, należy pamiętać, że istnieje cienka granica między cute animacji i irytujące jednego - tak ich używać ostrożnie, i upewnić się, że nie zabrać z witryny ostatecznego wiadomości.

Powiązane artykuły