grsail.com

5 Objawy niedoboru witaminy

5 Objawy niedoboru witaminy

Oglądanie tych 5 objawy niedoboru witaminy mogą pomóc uniknąć poważnych powikłań zdrowotnych. W dzisiejszym szybkim tempie życia, niedobór witamin może wkraść się na ciebie prawie zanim się zorientujesz. Uważaj na tych pięciu czerwonych flag, które ostrzegają ciało krzyczy o pomoc.

5 Objawy niedoboru witaminy

Jeśli nie są wystarczająco dużo niektórych witamin, organizm nie może pracować w szczytowej wydajności. Z biegiem czasu, to może pojawić się w pozornie przypadkowych objawów, które mogą pozostać niezauważone, jeśli nie szukasz dla nich. Jeśli wystąpi jeden lub więcej z tych wspólnych objawów niedoboru witaminy, pomyśl o swojej diecie, aby zobaczyć, czy można być brakuje któregokolwiek z głównych graczy. Nawet lepiej, zwrócić się do lekarza na badanie krwi, aby sprawdzić swój profil żywieniowy dla brakujących składników odżywczych.

Zmiany w włosów, skóry lub paznokci

To jest często jednym z pierwszych objawów niedoboru. Jeśli twoje paznokcie były kiedyś twarde i wytrzymałe, ale nagle zaczął podział lub pęknięcia, może to być oznaką brakujących składników odżywczych. Podobnie, jeśli twoje włosy nagle zaczyna wypadać, lub staje się słabe i łamliwe, a skóra staje się sucha i podrażniona, może to wskazywać na niedobór. Typowe składniki odżywcze, które mogą być pozbawione zawierają witaminy z grupy B, zwłaszcza biotyna i witaminy B12, jak również kwasami tłuszczowymi omega.

Skurcze nóg

Skurcze mięśni często jest objawem niedoboru witaminy, a to często pokazuje się jako nocne skurcze nóg. Zastanów spożycie wapnia, witaminy D i witaminy B12, aby zobaczyć, czy może być brak niektórych ważnych składników odżywczych.

Objawy neurologiczne

Połączenie pomiędzy neurologicznych objawów niedoboru witaminy i dopiero zaczyna być zrozumiałe. Pacjenci, u których zdiagnozowano chorobę Parkinsona, zespół niespokojnych nóg, a nawet schizofrenią zidentyfikowanego później po prostu jako cierpiących na niedobór witamin. Neuropatia obwodowa, zaburzenia, które często występuje jako powikłanie cukrzycy, może również nastąpić ze względu na braki witaminy B-kompleks, witaminy E i kwasów tłuszczowych omega.

Niedokrwistość

Niedokrwistość jest często związane z niedoboru żelaza, ale nie wiesz, że braki w witaminy B12 lub kwasu foliowego może prowadzić do anemii? Jeśli nie czują się niewytłumaczalnie zmęczony ostatnio, lub wystąpić objawy fizyczne, takie jak bladość lub "spooning" paznokci, w której paznokcie nabierają wklęsłym wygląd, być może przeżywa anemię.

Częste dolegliwości,

To może być łatwe do zignorowania częste przeziębienia, flus lub ogólne bóle, ale jeśli są często chore, ciało może być brakuje czegoś. Gdy występuje niedobór niektórych witamin, układ odpornościowy cierpi, i to zaczyna być trudniejsze do zwalczania obcych najeźdźców. Jeśli wydaje się być przy was dłużej niż zwykle, aby uzyskać nad upartą grypę zimno lub, lub jeśli wydaje się po prostu przejść z jednej choroby do następnego, podjąć twarde spojrzenie na diecie. Czy coś brakuje?

Słowo ostrzeżenia

Każdy z tych objawów, może wskazywać na niedobór witaminy, ale wiele z nich może również oznaczać bardziej poważnych zaburzeń. Niektóre zaburzenia, takie jak celiakia i choroba zapalna jelit, może kolidować z witaminą absorpcji i powodują braków. W tym przypadku, po prostu suplementów witaminy nie wystarczą, aby poprawić swoją chorobę. W innych przypadkach, kwestie takie jak choroby tarczycy czy cukrzyca może powodować podobne problemy, i gwarantuje natychmiastowej interwencji wykwalifikowanego lekarza. Te 5 objawy niedoboru witaminy mają być znaki ostrzegawcze, że coś jest nie w porządku, ale nie kryteria diagnostyczne. Jeśli czujesz, że Twoje zdrowie jest cierpienie z jakiegokolwiek powodu, skontaktuj się z lekarzem dla pełnego sprawdzenia i oceny.