grsail.com

3 kroki do szybko dostać się z długów

Dług jest uciążliwe i niepokojące. Dla niektórych, zadłużenie prowadzi do stresu, który zajmuje przejazd na zdrowie, rodziny i życia codziennego. Ale to nie musi tak być. Możesz uwolnić się od tego dużego obciążenia, wykonując te trzy kroki, aby szybko pozbyć się długu już buduje się w czasie.

Dowiedz się, jak wiele zawdzięczam

3 kroki do szybko dostać się z długów

Zdjęcie poprzez Flickr RambergMediaImages

Nie możesz rozpocząć spłatę długu, aż wiesz, ile jesteś winien. Jest to znacznie więcej niż minimum wypłaty co miesiąc. Aby uzyskać uchwyt na długu, trzeba wiedzieć, ile jesteś winien w sumie. Sporządź listę wszystkich swoich długów, w tym łącznym zadłużeniu, minimalnych opłat i bieżących stóp procentowych. Możesz skorzystać z tej listy jako przewodnik, aby pomóc zapłacić swoje długi off. Aby zdecydować, co będzie najlepsze dla Ciebie, należy zadać sobie następujące pytania: Czy masz zamiar zapłacić najwyższą wagę off w pierwszej kolejności? Albo idziesz do pracy na rzecz najwyższej stopy procentowej?

Przestań Kopanie

Pierwszym krokiem do wyjścia z długu jest zatrzymać kopanie dziury zadłużenia. Musisz przestać używać karty kredytowej do wydatków. Konieczne jest również, aby spowolnić swoje wydatki. Nie chcesz, aby jeszcze bardziej w długach, więc wyciąć karty kredytowej, i przestać go używać do codziennych wydatków. Jeśli chcesz coś, a nie masz pieniędzy na niego, nie kupuj go, aż można zapłacić gotówką. Porady na temat wolności finansowej, należy odwiedzić stronę Fisher Investments.

Warto również ustawić budżet i trzymać się go. Często ludzie się zadłużać, bo nie zapisują się do miesięcznego budżetu. To wymaga czasu i zaangażowania. Bacznie uwagę na pieniądze pomogą wiesz, gdzie i jak można spędzić. Możesz również wiedzieć, ile trzeba zapłacić od długu każdego miesiąca. Zobacz, gdzie można wyciąć wydatków, jak parzenia kawy w domu, zamiast kupować go lub jedzenie mniej. Jeśli można obniżyć swoje miesięczne wydatki nawet o kilkaset dolarów, to więcej pieniędzy można umieścić do spłaty zadłużenia.

Dług Śnieżka

Lawinowo zadłużenie to termin spopularyzowany przez Dave Ramsey. Jest to prosta metoda, która działa dobrze dla wielu ludzi. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to znaleźć co najmniej 100 dolarów można użyć jako "śnieżki zadłużenia." Jest to ilość można zwiększyć o wypłacie swojej najmniejszego długu. Będziesz nadal w minimalnych opłat na wszystkich innych długów. Wkrótce, z dodatkowo $ 100, twój najmniejszy dług będzie się opłaciło. Następnie wziąć pieniądze płaciliśmy tego zadłużenia i dodać go do następnego najmniejszego długu. Możesz kontynuować ten "śnieżki zadłużenia", aż wszystkie swoje długi będą spłacać.

Nie ma pomóc tam. Możesz wyjść z zadłużenia sytuacji byłeś i zacząć żyć wolny finansowo życie. Ci zawdzięczam to do siebie, by żyć wolne od długu i zmartwienia.